Вишиванка у сучасному суспільстві

вышиванки Украина купить

Краса поняття відносне, настільки відносне, що йому важко дати визначення. Це відноситься і до національних костюмах. Знаючи свої національні: символіку, звичаї, костюми, ми часом, не замислюємося, яку вагому роль відіграють вони в нашому повсякденному житті.
Що являє собою в сучасному урбанізованому суспільстві традиційний український костюм?
Перше, з чим асоціюється традиційний український костюм, це, безумовно, вишита сорочка. Це той практично єдиний елемент, який і сьогодні досить актуальний в гардеробі українця. Українська вишиванка є одним з небагатьох національних брендів, відомих в усьому світі. Сорочка – один з найдавніших видів одягу наших предків. Матеріалом для виготовлення сорочок в українців здавна служило конопляне або лляне полотно. Українська сорочка мала безліч локальних варіантів – як у назві ( «кошуля», «зморшка», «опліч», «підрамник», «призбірка», «рубатка», «Сорочин», «хлопьянка», «служниця»), так і в конструктивних особливостях регіону.

Потрібно відзначити, що вишиті сорочки в сільському костюмі з’явилися не раніше середини XVIIIст., Хоча традиційна українська вишивка бере початок з Х-ХІ ст., Коли вишивання було достаточнораспространенним серед феодальної знаті. Потужним поштовхом для поширення вишивки в сільському народному костюмі були майстерні поміщиків концаXVIII ст. – початку XIX ст., В яких жінки-кріпаки вишивали повсякденні речі для панів. Але якщо в панської середовищі вишита золотом або сріблом сорочка була ознакою соціального статусу, то в народному уявленні сорочка була найближчим до тіла предметом, який уособлював магічну силу, заховану в тілі людини.

Використання у виробництві новітнього швейного та вишивального обладнання, використання  нових технологій вишивання, модернізований підхід до моделювання деталей крою, покращена якість текстильних матеріалів – все це сприяє зведенню нашої вишиванки на п’єдестал кращого продукту текстильної галузі.

Сьогодні покупка вишиванки це не полум’яний привіт предкам, а придбання модного, актуального, зручного і вишуканого бренду.